Валентин Миладинов 13-и на бордъркрос

15 Февруари 2016

Валентин Миладинов се нареди на 13-о място в дисциплината бордъркрос на Зимните олимпийски младежки игри в Лилехамер.

Миладинов преодоля квалификациите по време с по-добро второ спускане, след това спечели първата си четвъртфинална серия, но в следващите 4 не можа да изпревари никой. Така събра общо 8 т. и това го лиши от възможността да бъде сред първите осем, съобщава www.bgolympic.org. Шампион е Джейк Видър от САЩ, пред Алекс Диксън от Австралия и Себастиан Пертжиковски от Германия.

Кошмарна трета стрелба остави Кристиян Стоянов на 17-а позиция в преследването на 10 км биатлон. Стоянов започна безгрешно и след второто посещение на огневия рубеж беше на 6-а позиция. В крайна сметка той допусна 4 грешки в първата стрелба на прав, още 2 в следващата и завърши 17-и. Веднага след финала Стоянов сподели, че „именно това, че е видял временната си 6-а позиция, му е повлияло“. Другият ни представител Петър Велчев завърши 30-и, след 5 грешки в стрелбата. Велчев започна с два пропуска при първия легнал и още един при втория. Силна трета стрелба, в която записа нула му даде възможност да навакса бегово, но още две несвалени мишени в последната стрелба го пратиха на 30-а позиция в крайното класиране.

В същата дисциплина – биатлонското преследване при жените - Милена Тодорова стартира с номер 24 и успя да се придвижи две места напред, като финишира 22-ра с 6 пропуска на стрелбището. Другата ни представителка Мария Здравкова потегли 26-а, но 7-те грешки с пушката я пратиха на 34-о място в крайното класиране. Златото бе за стартиралата с номер 4 Кристина Дмитренко от Беларус. Въпреки двете си грешки на първа стрелба, тя изпревари на финала със 7.5 сек. норвежката Марте Йохансен, трета е французойката Лу Жанмоно.

В спускането с шейни Емили Йорданова финишира 16-а в крайното подреждане, като във втория манш успя да подобри с една позиция мястото си в общото класиране. Победителка е Брук Апшкрум от Канада.