Трети медал за България от игрите в Лилехамер

20 Февруари 2016

Катрин Маноилова спечели втори бронзов медал на продължаващите в Лилехамер Зимни олимпийски младежки игри.

Българката стигна до отличията в международната смесената щафета на шоттрек в един тим(F) заедно с колежката си Анита Нагай от Казахстан и колегите си Карлис Круцберг от Латвия и Казуки Йошинага от Япония. Те се наредиха трети във финала, въпреки, че водеха в продължение на две обиколки малко след старта. Преди това отборът на Маноилова се бе класирал без проблеми за финала с победа във втория полуфинал.

Това е втори бронз за Катрин на Игрите и общо трети за България в Лилехамер. Във вторник Маноилова спечели трето място на 500 м, това бе първото българско отличие в историята на зимните младежки олимпиади. Другият бронз е за Валентин Миладинов в отборния ски бордър крос.

Катрин е на 17 години, представителка на „Славия“ с треньор Асен Пандов. Започва да тренира през 2007 г., на миналогодишното световно първенство в Осака се нареди 7-а на 1000 м и 11-а на 1500 м.

Поради липса на достатъчно точки по ФИС Георги Околски и Лорита Стоименова не намериха днес място в осминафиналите на последната дисциплина от програмата на алпийските ски - паралелния микс.

Българското участие на Игрите ще завърши утре, когато Милена Тодорова, Мария Здравкова, Кристиян Стоянов и Петър Велчев трябва да стартират на смесената биатлонска щафета в 13 ч. българско време. В неделната вечер, за 21 ч. наше време ще започне церемонията по тържественото закриване на Младежката олимпиада.

Всички български спортисти и треньори се завръщат в София в понеделник, 22 февруари, с полет през Франкфурт - кацането е насрочено за 20.15 ч. на Аерогара София, Терминал 2.